Орієнтування це – спорт. Інтенсивні фізичні навантаження. З усіма наслідками – мокрі ноги, спітніла спина, втома, енерговитрати.  І це все не в теплому спортзалі, а на вулиці, іноді за несприятливих погодних умов. Тому питання одягу дуже важливе.

Класична схема наступна:

– на тренування спортсмени приходять вдягнені тепло, навіть з запасом, адже в лісі зазвичай прохолодніше, ніж на вулиці в місті. Спортивна шапочка – обовʼязково. Не зайвим є ознайомитись з прогнозом погоди на предмет дощу і вітру, подбати про відповідний захист.

– за 20-15 хвилин до старту знімаємо теплий одяг і одягаємо бігову форму – легку, дихаючу, також перевзуваємось в бігове взуття – легке, шиповане. Бігова форма не зігріває, тому наверх одразу накидаємо ще один шар, флісовий або вітровку, і починаємо розминку.

– безпосередньо перед стартом додатковий шар знімаємо і лише в біговій формі стартуємо.

– після фінішу якомога швидше знімаємо біговий одяг і взуття і негайно вдягаємо теплий одяг, в якому прийшли на тренування.

Дотримання цих простих правил гарантовано збереже від застуди і надасть досвід щодо індивідуального використання одягу в будь-яких ситуаціях.